Repertori2019-07-10T14:05:02+00:00

Repertori

Aquí podeu veure un recull del rpertoris

REPERTORI ÒPERA, OPERETA I SARSUELA (OBRES COMPLERTES)

  • La scala di seta (G.Rossini) Amics de l’òpera de Sarrià
  • Cendrillon (P. Viardot) Amics de l’Òpera de Sarrià
  • Il matrimonio segreto (D.Cimarosa) Amics de l’Òpera de Sarrià
  • Die Fledermaus/el ratpenat (J.Strauss) Aula d’Òpera de Granollers
  • La Cenerentola (G.Rossini) Escola d’Òpera de Sabadell

Falstaff (G.Verdi) Escola d’Òpera de Sabadell
L’inganno felice (G.Rossini) Amics de l’Òpera de Sarrià
La serva padrona (G.B. Pergolesi) Esmuc/Festival de música de Granera
Plou Foc, òpera infantil (Ll. Pérez Cansell) (estrena) Teatre Auditori de Granollers
L’isola disabitata (M.García) Amics de l’Òpera de Sarrià
Il campanello (G.Donizetti) Amics de l’Òpera de Sarrià

Così fan tutte (W.A. Mozart) Escola d’Òpera de Sabadell
Roberto Devereux (G. Donizetti) Òpera Exprés
Il signor Bruschino (G.Rossini) Amics de l’Òpera de Sarrià
Cendrillon (P.Viardot) Esmuc/ Festival de música de Granera
L’isola disabitata (F.J.Haydn) Esmuc
Le comte Ory (G.Rossini) Amics de l’Òpera de Sarrià
L’occasione fa il ladro (G.Rossini) Amics de l’Òpera de Castelló

Rita (G.Donizetti) Amics de l’Òpera de Sarrià
l’elisir d’amore (G. Donizetti) Esmuc/Festival de música de Granera
Il barbiere di Siviglia ( G. Paisiello) Amics de l’òpera de Sarrià
Il conte di Marsico (G. Balducci) Amics de l’Òpera de Sarrià
La cambiale di matrimonio (G.Rossini) Amics de l’òpera de Sarrià

El màgic elixir (G.Donizetti/A.García Demestres) Amics de l’Òpera de Sarrià
Le cinesi (M.García) Amics de l’Òpera de Sarrià
Un caballero particular/el cesado casado (F.A. Barbieri) Òpera Còmica de Barcelona

Pomme d’Api (J. Offenbach) Da Camera Barcelona
Rigoletto (G.Verdi) Amics de l’Òpera d’Igualada

Pomme d’Api (J. Offenbach) Da Camera Barcelona
Rigoletto (G.Verdi) Amics de l’Òpera d’Igualada

La corte de Faraón (V.Lleó) Esmuc

El barberillo de Lavapiés (F.A. Barbieri) Esmuc
L’esquella de la torratxa (J. Sariols) Òpera Còmica de Barcelona

Dorm!/Sopar per a dos si pot ser (J.Rius) Òpera Còmica de Barcelona

El barberillo de Lavapiés (F.A.Barbieri) Cercle Catòlic de Gràcia
Música clásica (R.Chapí) Òpera Còmica de Barcelona

Don Carlos (G.Verdi) Gran Teatre del Liceu

La clemenza de Tito (W.A.Mozart) Gran Teatre del Liceu

Macbeth (G.Verdi) Gran Teatre del Liceu
Manon (J.Massenet) Amics de l’Òpera de Sabadell
Nabucco (G.Verdi) Amics de l’Òpera de Sabadell
Il trovatore (G.Verdi) Opernfestspiele Heidenheim

Lucia di Lammermoor (G.Donizetti) Amics de l’òpera de Sabadell
La forza del destino (G.Verdi) Amics de l’Òpera de Sabadell

Carmen (G.Bizet) Amics de l’Òpera de Sabadell
Bastien et Bastienne (W.A.Mozart) Taller d’òpera Macestudi
La vie parisienne (J.Offenbach) Taller d’Òpera Macestudi
La bohème (G.Puccini) Amics de l’Òpera de Sabadell

Rigoletto (G.Verdi) Amics de l’Òpera de Sabadell
La traviata (G.Verdi) Amics de l’Òpera de Sabadell
Pimpinone (G.F.Telemann) Òpera Còmica de Barcelona
Monsieur Choufleuri (J.Offenbach) Òpera Còmica de Barcelona
L’italiana in Algeri (G.Rossini) Amics de l’Òpera de Sabadell

Die Fledermaus (J.Strauss) Amics de l’Òpera de Sabadell
Don Pasquale (G.Donizetti) Amics de l’Òpera de Sabadell
Die Zauberflöte (W.A.Mozart) Opernfestspiele Heidenheim
Aida (G.Verdi) Opernfestspiele Heidenheim
Il trovatore (G.Verdi) Amics de l’Òpera de Sabadell

Il trovatore (G.Verdi) Opernfestspiele Bad Hersfeld
Die Zauberflöte (W.A. Mozart) Opernfestspiele Bad Hersfeld
Il barbiere di Siviglia (G.Paisiello) Teatre Principal de Barcelona
Die Entführung aus del Serail (W.A.Mozart) Teatre principal de Barcelona

Così fan tutte (W.A. Mozart) Opernfestspiele Bad Hersfeld
Il trovatore (G.Verdi) Opernfestspiele Bad Hersfeld

Die Kluge (C.Orff) Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar
L’enfant et les sortilèges (M.Ravel) Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar
Così fan tutte (W.A.Mozart) Opernfestspiele Bad Hersfeld
Nabucco (G.Verdi) Opernfestspiele Bad Hersfeld

La finta giardiniera (W.A.Mozart) Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar

Le pauvre matelot (D.Milhaud) Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar

L’Any de gràcia (A.Sardà) Festival de música contemporània d’Alacant

REPERTORI CORAL/ORATORI

Conte de Nadal i suite nadalenca (Albert Guinovart)
To the stars ( Nigel Hess) i Celtic child (Bert Appermont)
VEUS– Cor infantil amics de la Unió de Granollers

Nänie i Schicksalslied (J.Brahms)
Meeresstille und Glückliche Fahrt (Beethoven)
Trênos (Pol Requesens)
Cor de Cambra de Granollers

9ª Simfonia (Beethoven) A survivor from Warschau (Schoaberg)
Cor de cambra de Granollers- Orquestra simfònica del Vallès

Missa en F (Poniatowsky)
Festival de mùsica polonesa de Barcelona

Conte de Nadal i Suite nadalenca (Albert Guinovart)
Cançons nocturnes (Bernat Vivancos)
VEUS- Cor infantil amics de la Unió

Simfonia “Resurrecció” (Mahler) Orquestra Simfònica del Vallès

Carmina Burana (Orff) 9ª simfonia (Beethoven)
Cor de cambra de Granollers

Passió segons Sant Marc (Bach, versió de Jordi Savall)
VEUS- Cor infantil Amics de la Unió

Cançons nocturnes (Bernat Vivancos)
VEUS- Cor infantil Amics de la Unió